Batumi 18.09.2007

Ostatni dzień naszego pobytu w Batumi okazał się całkiem słoneczny. Nie było może szczególnie upalnie, a niebo było chwilami lekko zamglone, ale pogoda umożliwiała całkiem przyjemne plażowanie. I z tej możliwości – rzecz jasna – skorzystaliśmy.

Najpierw jednak poszliśmy zjeść śniadanie i wynieśliśmy się z hotelu Salome. Wcześniej zadzwoniłem do hotelu Lavro, którego opis znalazłem w przewodniku (uwaga – jest chyba jakiś błąd w numerze stacjonarnym, bo telefon odbiera jakiś staruszek, który nie wie, o co chodzi, za to numer na komórkę jest prawidłowy). Miejsca były.

Tak więc obładowani bagażami ruszyliśmy do nowego hotelu. Nie było to daleko, może kilkaset metrów, najwyżej kilometr.

Hotel znajdował się właśnie w trakcie remontu. Na korytarzu hałasowała ekipa budowlana. Nam to niezbyt przeszkadzało, bo nie mieliśmy zamiaru siedzieć w pokoju. Na wstępie oznajmiliśmy, że potrzebujemy najtańszego pokoju, bo w istocie rzeczy nie będziemy w hotelu nocowali, a tylko chcemy na kilka godzin dostać jakiś pokój. Dostaliśmy zatem mały pokój ze wspólną łazienką za 20 lari.

Potem poszliśmy na plażę. Gdy nam się znudziło, połaziliśmy po mieście, poszliśmy na plac zabaw – i tak minął nam czas do wieczora.

Pijalnia kwasu chlebowego
Pijalnia kwasu chlebowego

W hotelu odświeżyliśmy się i w oczekiwaniu na pociąg zrobiliśmy sobie drzemkę. O wyznaczonej godzinie wyszedłem przed hotel i złapałem taksówkę. Z taksówkami w Batumi nie ma większego problemu. Co więcej, większość z nich to radiotaksi z taksometrem. Przejazd do stacji kolejowej w Machinddżauri kosztuje 5 lari lub trochę więcej – w zależności od tego, skąd w Batumi wyruszamy.

Gdy dojechaliśmy na stację, pociągu jeszcze nie było, ale czekaliśmy ledwie kilka minut – i wjechał na stację. Do odjazdu było chyba jeszcze ponad 40 minut, ale pociąg był podstawiany. I dobrze – bo dzięki temu mogliśmy spokojnie rozgościć się w przedziale.

Przedział był czteroosobowy. Początkowo jechaliśmy sami, wkrótce jednak dosiadło się do nas dwóch młodych ludzi. Ponieważ poszliśmy spać, nie zdążyliśmy nawiązać z nimi więzi socjalnych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna strona