
Chłodnik ogórkowy
Autor: thiessa @ 6:54am, środa 23 Lipiec 2014.
Nigdy nie byłam zwolenniczką jadania zimnych zup a wręcz wzdrygam się na myśl o zjedzeniu chłodnika przygotowanego na wywarze mięsnym. Na tym blogu jest wiele przepisów na zupy, które w zamyśle autora miały być poddawane konsumpcji po schłodzeniu, ja jednak uparcie podaję je na ciepło. Oto parę przykładów: zupa z czerwonej pieczonej papryki z bazyliową śmietaną, zupa ogórkowa z wędzonym łososiem, zupa z ogórków i tomatillos, czy zupa sojowa z makaronem. Tym razem chłodnik okazał się maślanką podkręconą ogórkiem, taką rzadszą wersja cacyków, co mnie przekonało do tego, że jest to świetny sposób na ochłodzenie organizmu podczas upałów.
Chłodnik ogórkowy
Źródło: Czeskie wydanie magazynu "Apetit" 7/2010
2 długie ogórki, obrane i starte na grubej tarce, parę plasterków odłożone do ozdoby,
400 ml maślanki,
sól i pieprz do smaku,
1 pęczek bazylii, posiekanej, parę listków odłożonych do dekoracji,
sok z 1/2 cytryny i 1 łyżeczka startej skórki cytrynowej,
1 czerwona papryczka chilli, drobno posiekana,
1 ząbek czosnku, przeciśnięty przez praskę albo bardzo drobno posiekany,
2-3 łyżki oleju.
Na patelni rozgrzać olej, smażyć chilli i czosnek przez minutę i odstawić do ostudzenia.
Ogórki połączyć z maślanką, bazylią, skórką cytrynową i sokiem z cytryny. Doprawić solą i pieprzem do smaku. Przykryć i odstawić do lodówki.
Chłodnik podawać skropiony olejem z chilli i czosnkiem, ozdobiony plasterkami ogórka i listkami bazylii.
Komentarze
Ślicznie przystroiłaś tę zupę:) Upał mnie tak męczy, że chętnie bym zjadła. Na razie ratuję się kefirem. Pozdrawiam
Zuzia Chilli, Czosnek i Oliwa - 9:33am, środa 23 Lipiec 2014.http://chilliczosnekioliwa.blogspot.com
pysznie:)
magma - 10:18am, środa 23 Lipiec 2014.http://www.ciastkarnia-na-kruchym-spodzie.blogspot.com
Ja od dawna zbieram siÄ™ do zrobienia chÅ‚odnika ogórkowego i mi to nie wychodzi. Może w tym sezonie letnim uda mi siÄ™ w koÅ„cu zrobić tÄ™ zupÄ™.
hania-kasia - 9:07pm, Poniedziałek 28 Lipiec 2014.http://hania-kasia.blogspot.com
hello guos 9128738515
cialis generic online - 3:10am, Poniedziałek 4 Styczeń 2021.https://pharmacyusaofficial.com
Thank you so much for providing individuals with such a splendid possiblity to read in detail from this website. It is usually so fantastic and packed with a lot of fun for me and my office co-workers to search your web site nearly 3 times a week to read through the newest tips you have. And lastly, we are usually fulfilled for the astounding techniques you give. Some 4 areas on this page are absolutely the very best we have had.
yeezy gap hoodie - 7:07am, Wtorek 16 Maj 2023.http://www.gaps.us.com
I wish to get across my love for your generosity giving support to persons who really want help on your area. Your very own dedication to passing the solution all through appeared to be exceptionally practical and has truly allowed those much like me to get to their endeavors. Your personal insightful suggestions denotes a whole lot a person like me and even more to my office colleagues. Thanks a ton; from each one of us.
air jordan - 1:48pm, Czwartek 8 Czerwiec 2023.http://www.jordanstoreonline.com