<<Strona główna

Ciasto herbatnikowe

Autor: thiessa @ 10:11pm, środa 24 Marzec 2010.


Źródło: "Ciasta bez pieczenia" z serii "Biblioteczka Poradnika Domowego"


Ciasto przypomina mi specjały, jakie jadło się za PRL-u. Spód ciasta ma w sobie coś z ciasteczek owsiankowych, pomimo braku płatków owsianych w składzie. Wierzch też ma w sobie coś z tamtej epoki, kiedy na prywatkach królowały ciasta z serków, budyni, galaretek itp.

Ciasto:

150 g masła,
100g cukru,
1 łyżeczka cukru waniliowego,
2 łyżki kakao,
1 jajo, roztrzepane,
200g pokruszonych herbatników,
100g wiórków kokosowych,
50g posiekanych orzechów włoskich,
20g rodzynek.

Masa:

3 łyżki żelatyny,
70g masła,
2 łyżki mleka,
1/2 torebki budyniu waniliowego,
200g cukru pudru,
sok z 1/2 cytryny,
2 serki homogenizowane naturalne (po 180g).

Do dekoracji:
3-4 kostki gorzkiej czekolady,
odrobina mleka.

W garnku rozpuścić 150g masła, cukier, cukier waniliowy, kakao, roztrzepane jajo i podgrzewać na małym ogniu, cały czas mieszając, aż zgęstnieje. Wsypać pokruszone herbatniki, wiórki, orzechy, rodzynki, wymieszać i jeszcze ciepłym ciastem wyłożyć dno tortownicy. o średnicy 22 cm. Odstawić do ostygnięcia.
Żelatynę rozpuścić w 1/2 szklanki gorącej wody, ostudzić. W rondelku rozpuścić 70g masła, dodać mleko, budyń, cukier puder i sok z cytryny, zagotować i dokładnie pomieszać do połączenia składników. Masę lekko przestudzić, połączyć z serkami oraz żelatyną i wyłożyć na ciasto w tortownicy. Schłodzić w lodówce, aż masa stężeje.
Czekoladę rozpuścić na parze z odrobina mleka i udekorować ciasto w dowolny wzór.

Related Posts with Thumbnails
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Technorati
  • Blinklist
  • Furl
  • Reddit
  • Facebook

Komentarze

warto!!! polecam wszyscy u mnie byli zachwyceni i chcieli przepis:)

kasia - 9:40am, Sobota 3 Marzec 2012.

Kasiu ciesze sie, ze ciasto znalazlo amatorów:-)

thiessa - 11:04am, Niedziela 25 Marzec 2012.

TE ciasto dobre ale niskie najlepiej zrobić z dwóch porcji, ja robiłam w zwykłej tortownicy. I nie dodałam cukru pudru dużo do jasnej masy bo by było kwaśne, i za dużo tam jest żelatyny bo masa twarda wyszła. Udoskonale ten przepis i będzie pyszne ciasto.

mariola - 9:24am, Czwartek 26 Kwiecień 2012.

Znaczy dodałam dużo cukru pudru do jasnej masy i mało cytryny bo była kwaśna masa.

mariola - 9:26am, Czwartek 26 Kwiecień 2012.

Mariola ja robilam w malej tortownicy i wyszlo takiej wysokosci jak widac na zdjeciu, czyli nie takie niskie.

thiessa - 4:57pm, środa 2 Maj 2012.

Ja zrobiłam w podwójnej porcji na prostokątnej blaszce. Rewelacja! I dodałam odrobinę rumu;)

monika - 10:09am, Sobota 19 Maj 2012.

Monika pomysl z rumem nie jest zly jesli konsumentami beda dorosli.

thiessa - 10:40pm, Sobota 2 Czerwiec 2012.

Właśnie go skończyłam robić, efekt poznam jutro ;)

MACIA87 - 11:20pm, Piątek 7 Wrzesień 2012.

Pycha... jest też inspiracją do nowych pomysłów!

MACIA87 - 5:45pm, Piątek 14 Wrzesień 2012.

Cieszę się, że smakowało. Pozdrawiam.

thiessa - 10:05pm, Poniedziałek 24 Wrzesień 2012.

zrobie niebawem,myślę że mnie pozytywnie zaskoczy

eja - 8:44pm, Poniedziałek 1 Październik 2012.http://1

a ja mam pytanie, mi nie wyszedł ten spód z bakaliami i herbatnikami nie zesztywniało się, rozleciało się na proch, nie wiem co źle zrobiłam, pomóżcie :)

andzia250 - 8:20pm, Piątek 19 Październik 2012.

Andzia prawde powiedziawszy nie wiem co Ci poradzic. Moj spod byl wrecz odrobine za twardy.

thiessa - 2:31pm, Niedziela 28 Październik 2012.

można zamiast serków użyć sera do sernika? zostało mi pół kilo i z chęcią zrobiłabym coś smacznego...

eliza - 8:20pm, Poniedziałek 10 Grudzień 2012.

Ja do spodu dałam mniej orzechów i wiórków i jest przepyszne. Ale jesli chodzi o góre ciasta, niestety nie trafiła w nasze gusta. Ale spod jak najbardziej polecam do wykorzystania przy innym ciescie.

daria - 5:44pm, Poniedziałek 4 Luty 2013.

Ile ciasto powinno stac w lodówce co najmniej?

marta - 4:07pm, Czwartek 28 Luty 2013.

Nie sprawdzalam. Poprostu zostawilam na cala noc.

thiessa - 7:44pm, Czwartek 14 Marzec 2013.

czy muszą być wiórki kokosowe? czy mozna je zastapic czyms innym ? :)

aneta - 4:59pm, Czwartek 10 Październik 2013.

może być bez wiórków, ja robiłam z podwójnej porcji i spód troche mi nie wyszedł trzeba mniej ciastek.

ewela - 8:38pm, Piątek 11 Październik 2013.

Wygląda wspaniale :) Czy można zrobić spód bez jajka?

Marlena - 10:02pm, Poniedziałek 8 Grudzień 2014.

Wygląda pięknie, ja zrobiłam chyba w większej tortownicy, bo wyszło niskie, takie płaskie. Jak dla mnie spód za słodki, więc do góry dodałam mniej cukru i było ok. Ale nie powala. Faktycznie spód przypomina ciasteczka owsiane, góra całkiem dobra. Do spodu dodałabym trochę rumu, myślę, że byłoby lepsze.

anial - 6:37pm, Niedziela 28 Czerwiec 2015.

ciasto bardzo dobre, podzielam zdanie by robić je z podwójnej porcji

daria - 2:26pm, środa 20 Styczeń 2016.

A mozna czymś innym zastąpić kokos? Np płatkami migdałów ?

anonim - 4:13pm, Sobota 9 Lipiec 2016.

swietny blog polecam znajomym

Club Penguin Free Membership - 3:57pm, Czwartek 28 Lipiec 2016.http://navetic.com/get-club-penguin-membership

Hello men. And Bye.

LdhlTiece - 7:01pm, Czwartek 21 Maj 2020.http://google.com/

Dodaj swój komentarz

Użytkownik:
Strona:

CAPTCHA Image
Wpisz kod z obrazka:
Zmień obrazek

Gotuje:
zdjęcie Thiessa

Zaloguj Się



 

my foodgawker gallery

Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl - moja galeria

Słowa Kluczowe
Ugotowano
  • czerwiec 2018
    • Cytrynowe szparagi i rzodkiewki pieczone z dukkah
  • luty 2018
  • styczeń 2018
  • grudzień 2017
  • październik 2017
  • wrzesień 2017
  • lipiec 2017
  • maj 2017
  • kwiecień 2017
  • marzec 2017
  • luty 2017
  • styczeń 2017
  • grudzień 2016
  • listopad 2016
  • październik 2016
  • wrzesień 2016
  • sierpień 2016
  • lipiec 2016
  • czerwiec 2016
  • maj 2016
  • kwiecień 2016
  • marzec 2016
  • styczeń 2016
  • grudzień 2015
  • listopad 2015
  • październik 2015
  • wrzesień 2015
  • sierpień 2015
  • lipiec 2015
  • czerwiec 2015
  • maj 2015
  • kwiecień 2015
  • marzec 2015
  • luty 2015
  • styczeń 2015
  • grudzień 2014
  • listopad 2014
  • październik 2014
  • wrzesień 2014
  • sierpień 2014
  • lipiec 2014
  • czerwiec 2014
  • maj 2014
  • kwiecień 2014
  • marzec 2014
  • luty 2014
  • styczeń 2014
  • grudzień 2013
  • listopad 2013
  • październik 2013
  • wrzesień 2013
  • sierpień 2013
  • lipiec 2013
  • czerwiec 2013
  • maj 2013
  • kwiecień 2013
  • marzec 2013
  • luty 2013
  • styczeń 2013
  • grudzień 2012
  • listopad 2012
  • październik 2012
  • wrzesień 2012
  • sierpień 2012
  • lipiec 2012
  • czerwiec 2012
  • maj 2012
  • kwiecień 2012
  • marzec 2012
  • luty 2012
  • styczeń 2012
  • grudzień 2011
  • listopad 2011
  • październik 2011
  • wrzesień 2011
  • sierpień 2011
  • lipiec 2011
  • czerwiec 2011
  • maj 2011
  • kwiecień 2011
  • marzec 2011
  • luty 2011
  • styczeń 2011
  • grudzień 2010
  • listopad 2010
  • październik 2010
  • wrzesień 2010
  • sierpień 2010
  • lipiec 2010
  • czerwiec 2010
  • maj 2010
  • kwiecień 2010
  • marzec 2010
  • luty 2010
  • styczeń 2010
Forum

Splunk Certification Exam...
xam Guide 2026: Preparation Tips, Costs & Syll...
jack daniel @ 9:24am, 2 Czerwiec 2026

How to Pass the TOSCA Exa...
on test automation to improve software quality and...
jack daniel @ 9:07am, 2 Czerwiec 2026

How to Pass the NetApp Ex...
How to Pass the NetApp Exam in 2026: Study Plan &a...
jack daniel @ 8:51am, 2 Czerwiec 2026

Complete ISTQB Certificat...
Complete ISTQB Certification Guide for Software Te...
jack daniel @ 10:56am, 1 Czerwiec 2026

Complete CIPT Certificati...
Privacy and Technology Professionals How to Pass ...
jack daniel @ 10:41am, 1 Czerwiec 2026

Zdjęcia
Wszystkie zdjęcia oraz teksty opublikowane na tym blogu są moją własnością i nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody - Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170
Uczestniczę w akcjach Z Widelcem przez Afrykę, Australię i Oceanię

 

F1 od kuchni 2012

 

 

(Kuchnia chińska 2012-ZAPROSZENIE

 

 

 

(kuchnia japonska-zaproszenie

 

(II Festiwal kuchni arabskiej-ZAPROSZENIE

 

Z Widelcem po Azji

 

Z widelcem przez kuchnię obu Ameryk

 

Kuchnie Kaukazu zaproszenie

 

Smaki Afryki zaproszenie

 

Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów