
Makaron z ratatuja i fetÄ…
Autor: thiessa @ 6:09am, Poniedziałek 20 Grudzień 2010.
To danie, które zawsze się sprawdza, kiedy nie ma pomysłu na obiad. Czasem wystarczy dogotować makaron, kiedy zostanie nam ratatuja z obiadu. Do sosu można dodać makrelę z puszki, co już kiedyś pokazywałam a można też w wersji wege zjeść z fetą, której słoność świetnie się z ratatują komponuje. Teraz, w sezonie zimowym do ratatuji używam pomidorów z puszki, które dodatkowo mają tą zaletę, że tworzą przyjemny sos.
Składniki:
1 puszka pomidorów,
1 bakłażan, pokrojony na kawałki,
1 mała cukinia, pokrojona w półplasterki,
1 czerwona papryka, pokrojona na kawałki,
2 zÄ…bki czosnku, posiekane,
garść oliwek zielonych lub czarnych ( u mnie oba rodzaje),
feta do posypania,
sól, pieprz,
oliwa do smażenia.
Na oliwie podsmażamy bakłażany, cukinię i paprykę, wlewamy pomidory rozdrabniając je w dłoniach. Gotujemy do całkowitej miękkości bakłażana i do momentu, kiedy sos nie będzie wodnisty. Pod koniec gotowania dorzucamy oliwki i wciskamy czosnek. Przyprawiamy solą i pieprzem.
W tzw. międzyczasie gotujemy makaron al dente ( u mnie creste di gallo) i po odcedzeniu mieszamy go z sosem. Posypujemy fetą.
Komentarze